close
Virtuálna prehliadka

Vaše nové bývanie je Už vzdialené len krôčik

Výhody veľkomesta verzus krásne bývanie: kompromis už nie je potrebný

Bytové domy Karpatium rezidencie sa nachádzajú na okraji Záhorskej Bystrice. Štvrť Krče poskytuje kľudné, tiché prostredie a zároveň aj plnú občiansku vybavenosť. Na Malé Karpaty máte nielen priamy výhľad, máte ich hneď v pešom dosahu. Zdravé prostredie zelene a čerstvého vzduchu sa stane súčasťou každodenného života. Zároveň sa behom chvíle dostanete na nákupy, úrady či do reštaurácií. Do rušného centra mesta sa rýchlo dopravíte autom alebo autobusom MHD.

Z Karpatium rezidencie máte všetko na dosah.

local_mall

Supermarket

550m
directions_bus

Autobusová zastávká

150m
school

Škola, škôlka

850m
child_care

Detského ihrisko

150m
nature_people

Les

1km
local_gas_station

Čerpacia stanica

1km
free_breakfast

Cukráreň/Kaviareň

200m
restaurant_menu

Reštaurácia

450m
local_library

Miestny úrad

850m

Škola a škôlka

Vy ani vaše deti si nemusíte ráno privstať a utekať na autobus či sa ponáhľať do auta a obávať sa zdržania v dopravnej zápche. Základná škola s materskou školou sú totiž vzdialené len 10 minút chôdze od Karpatium rezidencie, na ulici Hargašova.

Škola sa pyšní dlhou tradíciou, jej vznik sa pravdepodobne datuje až do druhej polovice 16. storočia.

Vaši školáci budú v dobrých rukách tímu odborných a pedagogických zamestnancov. Základná škola má dva pavilóny s 18 triedami, samostatnú telocvičňu a školskú kuchyňu s jedálňou.

Materská škola, 850m
Materská škola, 850m
Detské ihrisko, 150m
Detské ihrisko, 150m

V materskej škole budú škôlkari v kolektíve vrstovníkov v triedach s milými názvami ako Lastovičky, Lienky či Sovičky. Deti, ktoré zaujíma angličtina, sa ju môžu učiť v záujmovom krúžku Butterfly.

Základná škola s materskou školou Hargašova 5 disponujú i zrenovovaným detským ihriskom, kde sa vaše ratolesti zabavia po vyučovaní.

Zaujímavosti a pamiatky

Záhorská Bystrica je skvelé miesto s veľkým potenciálom.
Napriek tomu, že je mestskou časťou Bratislavy už od roku 1972, zachováva si Záhorská Bystrica svoj vidiecky charakter a tradície. Mnohí obyvatelia pestujú plodiny tradičné pre túto oblasť Záhorskej nížiny, obilie, zemiaky, vinič. Výborný domáci med si kúpite priamo od včelára, zoženiete aj  domácu kyslú kapustu či víno. Pri prechádzke uvidíte tradičné modré domčekybarokový kostol sv. Petra a Pavla z polovice 19. storočia.

Turistika a výlety pre celú rodinu

Či už pre pešiu turistiku alebo cyklotúru, Záhorská Bystrica a jej okolie stoja za preskúmanie. S rodinou a známymi si môžete za krásneho počasia zájsť na piknik, alebo zorganizovať výlet do prírody, a to za každého počasia.

Na dlhšiu prechádzku sa môžete vybrať do Bratislavského lesoparku, navštíviť pútnické miesto Marianka a odtiaľ dôjsť na hrad Pajštún.

Marianka je miestom, kde si odpočinie i tá najviac zamestnaná myseľ. Zo Záhorskej Bystrice vás do čarovnej oázy kľudu zavedie modrá značka. V areáli si prezriete kostol narodenia Panny Márie datovaný zo 14. storočia so soškou Madony, objekt bývalého kláštora, Krížovú cestu a niekoľko kaplniek vrátane kaplnky Svätej studne so svätenou vodou. Miesto navštevujú pútnici z celého Slovenska a v horúcom lete vás tu uvíta príjemný chládok.

Pri návšteve zrúcaniny hradu Pajštún na vápencovom brale obce Borinka uvidíte pri peknom počasí až na svoj domov v Záhorskej Bystrici. Na zachovalých konzolách hradu sú kamenné hlavy, tzv. maskaróny, jednu z ktorých si môžete prezrieť zblízka na zemi pri vchode. Ak ste skalolezec, táto lokalita vás bude lákať. V lete sem chodia skupinky ľudí stanovať a je možné, že váš výlet bude sprevádzaný ich hrou na gitare.

Na severnej strane Záhorskej Bystrice je kľudné miesto zvané Plácek, kam sa dostanete i s detským kočíkom. Môžete si tu odpočinúť pri turistike, alebo sem zájsť s deťmi na detské ihrisko. Je tu i gril a ohnisko, takže kým sa deti hrajú, vy môžete so známymi opekať a posedieť pri ohni. Plácek je miesto, kde to žije, konávajú sa tu oslavy, country večery a rôzne kultúrne a športové udalosti.

Keď sa vyberiete po žltej značke, prídete na obľúbené miesto Kačín s kamennými obeliskami, sochou kačky a romantickým chodníkom v tvare srdca. Často sem prichádzajú rodinky užiť si veľkú lúku, detské ihrisko a ohnisko, či prípadne gril. Konávajú sa tu početné udalosti, medzi inými Letná slávnosť na Kačíne.

Chata Poľovník na Plácku, 2km
Chata Poľovník na Plácku, 2km

Pri návšteve Bratislavského lesoparku určite zavítajte na Železnú studničku, ku ktorej sa od Kačína dostanete po červenej značke. Ako názov napovedá, vyviera tu prameň železitej vody. Aktivity na vode ako člnkovanie či chytanie rýb si užijete na miestnom jazierku, deti si radostne zaskáču na trampolíne či v nafukovacom hrade. Na ihriskách si zašportujete všetci spoločne a kamaráta vyzvete na pingpongový zápas. Výlet môžete predĺžiť na Kolibu, kam vás i s bicyklom zavezie lanovka.

A ak by sa vám nikam nechcelo, stačí len otvoriť okno na vašu terasu, balkón, či predzáhradku, alebo si užiť atraktívny komunitný dvor s krásnou parkovou úpravou.

Pozrite si, ktorý byt by najlepšie vyhovoval vám.
Viac o nadštandardnom vybavení a materiáloch sa dozviete tu.

Záruka serióznosti Skúsený developer

Máme mnohoročné skúsenosti z viacerých rezidenčných projektov. Sme zároveň aj stavebná spoločnosť, takže celý proces výstavby máme plne pod kontrolou. Klienti, ktorým sme už postavili bývanie, oceňujú vysokú kvalitu a precíznosť vyhotovenia, dodržiavanie termínov a korektné proklientske jednanie. Zakladáme si na svojom dobrom mene a sme preto radi, že aj na tento náš nový projekt už netrpezlivo čakajú záujemci, doporučení našimi spokojnými klientmi.

Stránka developera

Máte otázky ? Kontaktujte nás

Adresa projektu
Pri Vápenickom potoku 35
841 06
Záhorská Bystrica, Bratislava

Spoločnosť
Carpathia Residence, s.r.o.
Hradská 1/a
Bratislava - mestská časť Vrakuňa 821 07
IČO: 51 287 129

Spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel Sro, vložka č. 142300/B

© 2024 Všetky práva vyhradené Karpatium Rezidencie